életstílus

Nem látja az emlékeit? Lehet, hogy afantáziás

Az afantáziával élők nem, vagy csökkent mértékben képesek vizualizálni (képként elképzelni) az emlékeiket. Nem látják lelki szemeik előtt a korábban látott tájakat, embereket, és még akkor sem képesek felidézni a látványt, ha erre tudatosan törekednek. Sok afantáziás nemcsak a látott élményekkel, de a megtapasztalt szagokkal, hangokkal is így van. Erről az állapotról nagyon keveset tudunk, alig kutatták eddig. Most elindult az első magyar vizsgálat, és mindenki online megtudhatja, hogy felmerülhet-e nála az afantázia.
2020.07.15. Életstílus

Az öncélú fejlődés korszaka véget ért

A fenntarthatóság témája megkerülhetetlenné vált, ahogy a világ rácsodálkozott a globális klímaváltozás kíméletlen hatásaira, a pusztító ausztrál erdőtüzektől a vizek szennyezettségéig. Karina Vissonova dizájnfilozófus szerint az oktatásban ezen a téren még bőven van lehetőség a fejlődésre, ezért Héjja Róbert befektető támogatásával megalapították budapesti Insitute of Advanced Design Studies (ADES) iskolát, amely a radikális fenntarthatóságot tűzte ki a zászlajára.
2020.07.13. Életstílus

Újra előkerült egy elfeledett Rubens-festmény

Egy újra felfedezett, értékes Rubens-festményt árvereznek el Londonban július végén. Az eddig vastag porréteg alatt rejtőző alkotásról a Sotheby's aukciósház szakértői állapították meg, hogy a flamand mester maga készítette.
2020.07.13. Életstílus

Különleges elismerésben részesült Jane Goodall

Dr. Jane Goodall ENSZ békenagykövet, primatológus kapta a 2020-as Tang-díjat a fenntartható fejlődés kategóriában a primatológia területén végzett úttörő felfedezéséért, továbbá az egész életén át tartó páratlan elkötelezettségéért, hogy a Földet és annak élővilágát megőrizze.
2020.07.10. Életstílus

Miért lyukas a sajt?

A sajt az egyik legnépszerűbb étel a világon, ami nem csoda, hiszen közel 10 ezer éve az emberi étrend egyik alapja. Nem tudjuk pontosan, hogy mikor készült az első sajt, de az biztos, hogy hamarabb, mint hogy az ember kitalálta volna ezt az írás dolgot. A tudósok annyit azért sejtenek, hogy a nagy felfedezés a véletlen műve lehetett.
2020.07.08. Életstílus

A gyémánt egy átverés

A gyémántokat jó ideje a luxussal és a fényűzéssel azonosítják, azonban volt olyan idő, amikor egyáltalán nem számított ritkaságnak, sőt, nem is érdekelte az embereket. Aztán akcióba lépett egy De Beers nevű cég, és minden megváltozott, de ehhez kellett egy Cecil Rhodes nevű férfi is.
2020.07.07. Életstílus