életstílus
Ez lehet Lehár Ferenc legrégebbi ismert hangfelvétele
Lehár Ferenc valószínűleg legrégebbi ismert hangfelvételére bukkantak Ausztriában, az 1901-ben készült lemezen az Osztrák-Magyar Monarchia gyalogezredének katonazenekara játssza a zeneszerző Jetz geht's los című katonaindulóját.
A NASA alapítása
A NASA-t egy feszültséggel teli időszakban alapították meg, amikor gyors és látható eredményeket kellet produkálnia olyan tudományterületen, ahol az emberiség kevés tudással és még kevesebb tapasztalattal rendelkezett. A feladata - többek között - a légkörön túli végtelen űr meghódítása volt.
25 éves a Cotton Club Singers, jubileumi koncerttel ünnepelnek
A rendhagyó születésnapi bulira szeptember 6-án az Erkel Színházban várja rajongóit az együttes.
Mégis bemutatják Christopher Nolan új filmjét
Augusztus 26-ától kezdik vetíteni több mint hetven országban Christopher Nolan Tenet című új filmjét. Az egyesült államokbeli premierje azonban – szokatlan módon – csak egy héttel később lesz, jelentette be hétfőn a Warner Bros stúdió.
Hatszáznál több hajót várnak a csütörtök reggel rajtoló 52. versenyre
Hatszáznál is több vitorlást várnak a szervezők a csütörtök reggel 9 órakor rajtoló 52. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjra - mondta a Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) elnöke szerdán Balatonfüreden, a verseny sajtótájékoztatóján.
75 éves a mai filmművészet egyik nagyasszonya, Helen Mirren
Július 26-án lett hetvenöt éves Helen Mirren brit színésznő, aki az Oscar-díj mellett annak televíziós megfelelőjével, az Emmy-, és a színházi Oscarnak tartott Tony-díjjal is büszkélkedhet.
Segít, de nem helyettesít
A mesterséges inteligencia (MI) fejlesztése jövedelmező iparág, a fejlődés egyre gyorsul, a technológia mindennapivá válik. Mik a jelenlegi trendek?
Elhunyt Olivia de Havilland, az Elfújta a szél színésznője
Hollywood aranykorának egyik utolsó képviselője 104 évesen hunyt el. Legismertebb szerepe az 1939-es szuperprodukció szelíd Melanie-jának szerepe volt.
A karantén boldogabbá tette a briteket
Volt honnan visszakapaszkodniuk.
Téves diagnózis okozhatta Raffaello halálát
Eddig is úgy gondolták, a szerelmi élete okozta a reneszánsz festő halálát, de úgy tűnik nem a szifilisz vitte el, hanem a tüdőbaj, mivel Raffaello Sanzio (1483-1520) eltitkolta a pápa által hozzá küldött orvosok elől, hogy a hideg márciusi éjszakákon rendszeresen kijárt a szeretőihez.
A rókák már 42 ezer éve ették az ember eleségét
A jégkorszak idején, a mai Németország területén élt sarki és vörös rókák maradványait vizsgálták. A Tübingeni Egyetem Európa vezető tudományos intézménye a régmúlt állatainak zoo-archeológiai vizsgálatában, most egy, a rókák és az emberek jégkori kapcsolatát feltáró kutatás eredményével jelentkeztek a szakembereik, amelyet a PLOS One tudományos folyóirat hasábjain jelentettek meg.
Rajzot rejtett a Picasso-festmény
Egy rejtett rajzot fedeztek fel Pablo Picasso 1922-es, Csendélet című festménye alatt, amikor a Chicagói Művészeti Intézet kutatói infravörös és röntgensugarakkal megvizsgálták az alkotást.
Magyar sikerek a VinAgora nemzetközi borversenyen
2020 az egész világ számára egy szokatlan, lemondásokkal, kihívásokkal és tanulságokkal teli év, pedig még csak a felénél járunk. A világjárvány nem csak mindannyiunk hétköznapjait forgatta fel fenekestül, de szinte minden ágazatot érintett valamilyen módon. Nem volt ez másként a borászszakmával sem: kora tavasztól a világ nemzetközi és helyi borversenyei – érthető módon – sorra lemondták rangos borversenyeiket, néhányan voltak csak, akik az év második felére halasztották a megméretéseiket.