hírek
Hatékonyabb és biztonságosabb a személyre szabott orvoslás
A személyre szabott orvoslással, az optimális gyógyszer kiválasztásával hatékonyabban és biztonságosabban gyógyíthatják a betegeket - erről Molnár Mária Judit, a Semmelweis Egyetem Molekuláris Neurológiai Klinikai és Kutatási Központjának igazgatója beszélt az MTI-nek csütörtökön adott interjújában.
Szócska: egészséges életmóddal 14 évvel többet élhetnénk
A rendszeres fizikai aktivitás, a megfelelő mennyiségű zöldség- és gyümölcsfogyasztás, valamint a dohányzás kerülése átlagosan 14 évvel növelheti a várható élettartamot - hangsúlyozta Szócska Miklós az egészség világnapja alkalmából a Normafánál tartott rendhagyó sajtótájékoztatón.
Meghalt a hepatitisz B vírus felfedezője
85 éves korában elhunyt Baruch Blumberg Nobel-díjas amerikai biokémikus, a hepatitisz B vírus felfedezője.
Kormányszóvivő: a betegek terheinek növelése nélkül kell csökkenteni a gyógyszertámogatást
A kormány célja úgy csökkenteni a gyógyszertámogatásra fordított összeget, hogy a betegek terhei ne növekedjenek - mondta Nagy Anna csütörtöki tájékoztatóján.
Tarlós: néhány héten belül dönthet a kormány a fővárosi kórházak ügyében
A főpolgármester szerint néhány héten belül a kormány elé kerül a kórházak fenntartásának, működtetésének kérdése; Tarlós István csütörtökön a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában ezzel indokolta, hogy helyettese a Fővárosi Közgyűlés előző napi ülésén visszavonta a kórházak integrációját célzó előterjesztését.
Speciális kurzus hátrányos helyzetű, szenvedélybeteg fiatalok megsegítésére
Volt állami gondozott, többnyire roma származású, egyszerre akár több függőségtől is szenvedő fiatalokon segítenek azok a szakemberek, akik elvégezték a norvég támogatásból tartott speciális "mesterkurzust" - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szerdán az MTI-vel.
Influenza - 82 ember halt meg, már csak szórványosan terjed a vírus
A múlt hét végéig 82 ember halt meg influenza okozta megbetegedés következtében ebben az influenzaszezonban Magyarországon, ilyen jellegű megbetegedések már csak szórványosan fordulnak elő - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szerdán az MTI-vel.
Április közepétől bizonyos gyógyszerek olcsóbbak lesznek
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) rendkívüli, hóközi ármódosításának köszönhetően április 16-tól átlagosan 30 százalékkal olcsóbb lesz egy bizonyos gyógyszercég - a Medico Uno - 32 készítménye. Az árváltozásról az OEP szerdán tájékoztatta a cég megnevezése nélkül az MTI-t.
A hormonpótlás elhagyása után csökken a szélütés kockázata
A változókori ösztrogénpótlás miatt megnövekedett egészségügyi kockázatok eltűnnek, amikor a nők abbahagyják a hormontabletták szedését - állapították meg amerikai kutatók.
Egyszerű kezelés a koraszülések megelőzésére
A nagy kockázatú nőknél alkalmazott progeszteronkezelés 45 százalékkal csökkentette a koraszülések arányát - közölték szerdán amerikai kutatók.
Tudományos akadémiák: a fertőzések még mindig nagy kihívást jelentenek Európában
A fertőző betegségek kezelése Európa egészségügyi terheinek 10 százalékát teszi ki, s a kontinens lakossága változatlanul védtelen e kórokkal szemben - olvasható egyebek között az Európai Akadémiák Tudományos Tanácsadó Testületének (EASAC) legfrissebb jelentésében, amelyet az Egészség Világnapjához (április 7.) kapcsolódva hoztak nyilvánosságra.
A fiatalkori hirtelen szívhalál oka is legtöbbször koszorúér-szűkület
A váratlan, hirtelen szívhalál a gondosan vizsgált, világhírű sportolók esetében mindig érthetetlennek tűnik. Kanadai kutatók vizsgálata szerint már ilyenkor is többnyire szokatlanul korai koszorúér-betegség a halál oka.
EU-elnökség - Az elvándorlás és a szakemberhiány kockázatairól tárgyaltak az uniós egészségügyi miniszterek
Nagy kockázatot jelenthet a betegeknek, hogy az egészségügyi szakemberek jelenlegi hiánya várhatóan tovább súlyosbodik, és ez egyenlőtlenséghez vezet az ellátásban. Az elvándorlás általában kelet-nyugati irányú - állapították meg az EU szakminiszterei keddi gödöllői informális ülésükön.