életstílus
Gyermekek is segítettek megmenteni a Gyöngyösi Állatkertet
A bezárás fenyegette az utóbbi időben a Gyöngyösi Állatkertet, de a helyiek összefogásának köszönhetően megmenekült az intézmény.
Online térképeken ábrázolják az özönnövények magyarországi elterjedését
Mindenki számára elérhető, látványos térképeken mutatják be a leggyakoribb hazai özönnövények előfordulását a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága szerdán az MTI-t.
Miért nincs bajszuk az amisoknak?
A főleg Pennsylvaniában, azon kívül Kanadában élő, összesen úgy kétszázezer fős amis (vagy amish) közösség konzervatív, vallásos keresztényekből áll, akik megtagadják maguktól a modern világ vívmányait, mint például az autó vagy az elektromos áram használatát. Az ő érveik szerint a technika már túlnőtt az emberen, ők inkább ragaszkodnak az egyszerű és tiszta életvitelhez.
Mozart nem is volt osztrák
Wolfgang Amadeus Mozart technikailag nem is volt osztrák.
Akár üknagyapánk is ránk kacsinthat
A MyHeritage genealógiai oldal február 25-én mutatta be legújabb animációs rendszerét, amely segítségével életre keltik a fotókat.
Meglepő háziállatra bukkantak a világ legrégebbi kisállattemetőjében
Az egyiptomi régészek az eddigi legrégebbi kisállat temetőre bukkantak. A közel 2000 éves temetkezési helyen az egykori egyiptomiak szeretett állataikat helyezték örök nyugalomra. A macskák és majmok maradványai még mindig viselték a kagylóval, üveg- és kőgyöngyökkel kirakott nyakörvet.
A Finn-öböl jegén táncolta el a hattyú halálát egy orosz balerina – videó
Ilmira Bagrautinova egy építkezés ellen tiltakozott táncával a –15 fokos hidegben.
Ferenc pápa szeptemberben Budapestre látogat
Ferenc pápa Magyarországra látogat és részt vesz a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus szeptember 12-ei záró szentmiséjén - közölte Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek hétfőn az MTI-vel.
Erotikus sci-fi: női robotokat tervez a japán művész
Hajime Sorayama fényes, gépesített női alakokat fest, hibátlan ezüstbőrrel és Barbie-jellegű arányokkal.
2027-ben nyílhat meg az első űrhotel
Egyre kevésbé tűnik sci-finek, hogy az emberek egy nap az űrben nyaralhassanak.
Jazzpéntek élőben - vagy tetszés szerint később
A Harmónia Jazzműhely a Budapest Jazz Clubból örvendezteti meg a nagyérdeműt a Modern Art Orchestra zenéjével március 5-én. A koncert a közösségi médiában lesz elérhető, illetve a későbbiekben visszajátszható.
A csokoládé népszrűsége a háborúval és a szesztilalommal kezdődött
A csokoládé az idők kezdete óta népszerű finomság: a közép- és dél-amerikai őslakos kultúrák már négyezer évvel ezelőtt élvezték a kakaóbabból készített finomságot. A mai formában ismert táblás, illetve szeletes csoki azonban csak a 20. század első felében terjedt el igazán – méghozzá az első világháborúnak és az amerikai szesztilalomnak köszönhetően.
Ingyenes tárlatvezetések márciusban is a Nemzeti Múzeum virtuális tereiben
Mesés kincsek, finom fűszerek, selymes ruhák, izgalmas párviadalok…