életstílus
Online cicák gyógyítanak a gyerekkórházban
Online macskák (és kutyák, nyuszik, kecskék) segítik a legyengített immunrendszerű, daganatos beteg gyerekek gyógyulását egy Seattle-i gyerekkórházban. Az új, kísérleti terápia során a gyerekpáciensek egy online játszószobában állatozhatnak, írta a c-net.
Az alacsonyabban képzett fehérek korábban halnak meg
Nemzedékek veszik adottnak, hogy a gyerekek tovább fognak élni, mint a szüleik. Most azonban egyre több bizonyíték szól amellett, hogy ez a hosszan tartó irányzat a kevésbé képzett fehérek számára megfordult: az ő várható élettartamuk ugyanis 1990 óta négy évvel csökkent.
A férfiúi csapodárságot gátló "hűséghormont" találtak német kutatók
A férfiúi csapodárságot gátló "hűséghormonra" bukkantak német kutatók. A vegyület legalább tíz centivel növeli a férfiak távolságtartását idegen nők irányában.
Műkincseket tárolhatnak a svájci katonai bunkerekben - Biztosítási dilemmák
Egy svájci hegyoldalban nyíló fémkapu megoldást kínálhat azoknak műgyűjtőknek, akik sokallják kincseik tárolásának a költségét. A kapu egy használaton kívüli katonai bunkerbe vezet, amelynek valaha lőszerek raktározására szolgáló légkondicionált termeit ma a műalkotások őrzésére eszményien alkalmas létesítményként kínálják a potenciális vevőknek. Több ilyen bunker meg is vásárolható.
Akik kedvükre "összefirkálhatják" a Google logóját - Művészet vagy design a doodle?
Sok százmillió ember a szemtanúja annak a metamorfózisnak, amely úgyszólván naponta zajlik a Google nyitóoldalán. A művészi "firkák", a megszokott logót átlényegítő doodle-ok mindig valami jeles alkalomra igyekeznek - többnyire sikerrel - ráirányítani a figyelmet. Gondolnánk, hogy az ezért felelős "agytrösztöt" pusztán egy maroknyi ember alkotja? Egy Pac-Man játék, egy dallamok lejátszására alkalmas gitár vagy egy működő szintetizátor (előbbi Les Paul, utóbbi Robert Moog előtt tiszteleg) - csupán néhány darab abból a meghökkentő sorozatból, amelynek elemeivé a Google megszokott nyitóoldala időről időre átformálódott.
Sporttal az összetartozásért!
Az ExtractumPharma Zrt. nem csak a gyógyszereivel segíti a magyar emberek egészségét, de mint magyar cég, különös figyelmet fordít az egész Kárpát-medencei magyarság baráti kapcsolatainak ápolására is.
Kiállítás, aukció és vásár a Műtárgy.com ajánlásával
A műtárgy.com - műtárgykeresés szakértelemmel portál a hazai aukciósházak, antikvitások, műgyűjtők, kortárs képző- és iparművészek, valamint kortárs galériák műtárgy kínálatát teszi elérhetővé egy szakmailag kidolgozott online felületen.
Régiségcsempész bűnszövetkezetet göngyölítettek fel Közép-Kínában
Régiségcsempészek kiterjedt hálózatára csapott le a kínai rendőrség, 198 ősi leletet és értékes műtárgyat foglalt le, s közel két tucat embert vett őrizetbe - jelentette a kínai média kedden.
Kertész Imre nem akar többé írni
Kertész Imre lezárta irodalmi munkásságát, nem kíván többet írni. A Berlinben élő Nobel-díjas magyar író erről a Der Spiegel című német hetilapnak nyilatkozott abból az alkalomból, hogy Berlinben megnyitják a Kertész Imre-archívumot, melyet a Kertész-életmű körülbelül 35 ezer oldalnyi anyagából állítottak össze.
Kilencszáz éves pincék fölött dolgoznak a tokajibor-kutatók - Mária Terézia katonás rendet teremtetett
Őrködnek egy hungarikum, a tokaji bor minőségén, kutatják, hogyan lehet még finomabb borokat készíteni a világörökség részét képező Tokaji Borvidéken, miközben maguk is bírnak egy darabbal a világörökségből: a székházuk alatt húzódó, majd' 800 méter járathosszúságú, muzeális Rákóczi-borpince kilencszáz éves is lehet. Ők a Tokaj Borvidék Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet.
Hogyan készítsünk halból szarvassültet? - Étkezési kultúra a középkorban 2. rész
A középkori konyháról való ismereteink jó részt írástudó szerzetesek kolostorokban megőrzött feljegyzéseiből származnak. A középkorból ránk maradt receptek többségét is a kolostorok falai közt őrizték meg. Ezek főként a polgárok és a földművesek étkezési szokásairól árulkodnak.
Magyar klasszikusok a Budai Művészházban
Négy magyar klasszikus zeneszerzővel, Erkel Ferenccel, Liszt Ferenccel, Kodály Zoltánnal és Bartók Bélával kapcsolatos érdekes történeteket ismertetnek a Budai Művészházban november 22-től négy csütörtök estén.
Ismét együtt a Munkácsy-trilógia: Debrecenbe érkezett a Golgota
Kétévnyi távollét után hétfőn megérkezett Debrecenbe a Golgota, ezzel ismét együtt van a Déri Múzeumban Munkácsy Mihály híres trilógiája.