Legyen szakértőnk!
Keressük új szerkesztőtársainkat!
Keressük új szerkesztőtársainkat!
Számos kutatás bizonyította már a depresszió és a D-vitamin hiány közti összefüggést, azonban egy norvég kutatás eredménye szerint, a D vitamin-pótlás egyáltalán nem enyhíti a depresszió tüneteit.
A Texasi Egyetem új tanulmánya szerint a depresszió lerövidíti a daganatos betegek túlélését, ami az abnormális stresszhormon-szabályozásnak és az inflammatorikus gének fokozott expressziójának tulajdonítható.
A Depression and Anxiety 2012-es online kiadásában megjelent tanulmányukban, az amerikai Butler Hospital kutatói megerősítették, hogy antidepresszáns terápia sikertelensége esetén a transcranialis mágneses stimuláció (TMS) hatékony módszer lehet a depressziós betegek kezelésére.
University of Kansas kutatói megállapították, hogy az autista spektrumzavarral (ASD) küzdő gyermekeknél a pupillaméret és az alfa-amiláz nyálenzim a norepinefrin szintjével áll összefüggésben.
A Yale Egyetem egyik tanulmánya megállapította, hogy a krónikus stressz a neuritin nevű gén blokkolásával az agyban számos, a kedélybetegségekre jellemző változást generálhat, eközben a folyamat ellenkezője is igaz, vagyis a gén aktivációja megvédi az agyat a kedélybetegségektől. A neuritin szerepének tisztázása a korábbiakhoz képest más szemszögből tárja fel a depresszió, a szorongás és a bipoláris zavarok mögött álló mechanizmusokat, és egyúttal új terápiás célpont lehetőségét is kínálja.
Miért van az, hogy közel azonos felkészültségű sportolók közül az egyik mindig nyer, a másik meg alulmarad? Pech, vagy a szerencse kérdése lenne? Sportpszichológusok szerint a megfelelő önbizalomszint elengedhetetlen a sikerességhez – akinek a „béka feneke alatt van”, az mondjon is le a győzelemről, de ugyanilyen fontos az is, hogy aki sikeres akar lenni, annak álmodozásai, gondolatai is a sportról szóljanak.
A közösségi platformok egy egész generáció életét befolyásolhatják és tönkretehetik a valódi barátságokat. Emellett hozzájárulnak ahhoz, hogy az emberek magányossá váljanak és különböző fóbiáik alakuljanak ki.
A Journal of Alzheimer's Disease júliusi online kiadásának egyik cikkében amerikai kutatók kísérleti bizonyítékokkal elsőként igazolták a cukorbetegség és az Alzheimer-kór megjelenése közti közvetlen kapcsolatot.
Az autoszomális domináns Alzheimer-kór esetén előre megjósolható, hogy a beteg mely életkorában jelentkeznek a tünetek, ill. lehetőséget nyújt a betegségben kulminálódó patológiai változások sorrendjének és nagyságrendjének meghatározására.
Egy kis esetszámú, kontrollált tanulmány eredménye szerint, a függőleges glabelláris ráncokat okozó szemöldökráncoló izom művi paralízise hatékony lehet a depresszió kezelésében.
A fővárosi Nyírő Gyula Kórház leendő vezetője vállalkozott arra, hogy az intézményt országos addiktológiai és pszichiátriai központtá fejlessze, amelyből akár a kormány által tervezett Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet (OPAI) is "kinőhet".
A szeptemberi konferenciákról cikkünkben olvashat bővebben.