Vélemény
Az „egyenlőbb” társadalmak egészségesebbek – Interjú Krémer Balázs szociológussal
A magyarok alapvetően negatív változásokat tapasztaltak az egészségügyben az elmúlt öt évben – ez derül ki az Ipsos kutatóintézet nemzetközi vizsgálatából. A felmérésben Argentína, Ausztrália, Belgium, Dél-Korea, az Egyesült Államok, Franciaország, Japán, Kanada, Lengyelország, Magyarország, Nagy-Britannia, Németország, Olaszország, Spanyolország és Svédország vett részt.
Megállapodást szeretnének a gyógyszergyártók
A gyógyszeripar együttműködésre törekszik a kormányzattal annak érdekében, hogy a betegek a jövőben is hozzájussanak a legújabb terápiákhoz – mondta a Világgazdaságnak Jakab Zoltán, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) új elnöke.
Helyre kell állítani az egészségügyi társadalom megbecsülését
Visszavetette az épülő bizalmat az egészségügyi rendszer átalakításában a kötelező nyugdíjazás, ezért minél hamarabb le kell zárni az ez alóli mentesítés folyamatát – mondta a Magyar Kórházszövetség újonnan hivatalba lépett elnöke a Magyar Nemzetnek adott interjújában.
MAOOSZ: A vadhajtásokat le kell vágni!
Maguk alatt vágják a fát a magánorvosok azzal, hogy felhívták a döntéshozók figyelmét a szektorban előforduló etikátlan reklámokra? A hirdetési anomáliákra való figyelemfelhívás ugyanis jelentősen csökkentheti a szektor szereplőinek marketinglehetőségeit. Dr. Kovács János szerint szó sincs erről, bármely szakma vadhajtásainak levágása a szakma érdeke is.
Merkely ezt is megúszta!
Vízbe vetette magát, s rögtön három gólt is lőtt a Teva-Vasas csapatának Merkely Béla. A Semmelweis Egyetem kardiológus professzora egy jó ügy érdekében, az infarktus megelőzésért ázott bőrig. A sportos orvos a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult.
Mit kell tenni a nagy gyógyszercégeknek a túlélésért?
Komoly változások kellenek a gyógyszeriparban a hosszú távú túlélés érdekében - említette meg a Novartis vezetője, Joseph Jimenez a Furtune magazinnak adott interjújában.
Az aranykor nem jön vissza! - Interjú Bogsch Erikkel
Jelenleg is folyik Nyugat-Európában a Richter originális nőgyógyászati készítményének, az Esmya-nak a piaci bevezetése, ez azonban egyes országok költségvetési problémái miatt lassan halad - jelezte Bogsch Erik, a társaság vezérigazgatója a Portfolio.hu-nak adott interjújában.
Merre tovább, gyógyszeripar?
Magyarországon a gyógyszeripar hagyományosan jelentős szerepet tölt be a gazdasági életben, több ezer embernek adva munkát és több milliárd forinttal növelve a GDP-t. Az utóbbi években mégis a mindenkori kormányok megszorító rendelkezéseinek kedvelt célpontja volt. A hazánkban képviselettel rendelkező gyógyszercégek, két legjelentősebb képviseleti szervezetének elnökeit kérdeztük a gyógyszeripar helyzetéről.
Kevesebb az orvos, több a hiba
Február 11-én, a betegek világnapján kezdte meg működését a Nemzeti Betegfórum. A civil érdekképviseleti fórumon keresztül az egészségügy területén tevékenykedő szervezeteknek lehetőségük nyílik az egészségügyet érintő törvények véleményezésére, különféle népegészségügyi programok elindítására, szakmai sztenderdek kialakítására, a transzparencia növelésére, szakmai együttműködésre – részletezte Pogány Gábor, az NBF előkészítő választmányának elnöke.
A szívinfarktus már nem csak a férfiak „kiváltsága” – Interjú Dr. Czuriga Istvánnal
Az elmúlt években csökkent az akut miokardialis infarktus miatti halálozások száma, ami elsősorban az egyre jobban működő ellátórendszernek köszönhető, ugyanakkor Magyarországon még mindig magas a kardiovaszkuláris betegségek előfordulása és halálozása. A kardiológia jelenéről, jövőjéről, és az életmódváltásról beszélgettünk Dr. Czuriga István kardiológus professzorral, a Magyar Kardiológusok Társasága alelnökével.
Megalázó az orvosoknak a kérvény
Sem a finanszírozásban, sem az ágazat gyógyító munkájában, sem a résztvevők helyzetében nem sikerült alapvető áttörést elérni az utóbbi három évben - értékeli az egészségügy helyzetét Bélteczki János.
Nem a betegnek kellene az orvost keresgélnie
Dr. Kosztolányi György genetikus professzor szerint a ritka betegségek kezelésében a minőségi változást azt jelentené, ha kijelölt betegutak lennének, és nem a pácienseknek kellene az orvosokat keresgélniük.
Súlyos hatásokra felkészülni!
A legfőbb elvárás az egészségüggyel szemben az egészségben eltölthető évek számának növelése volna − mondta Falus Ferenc, volt országos tiszti főorvos, aki szerint ez most nem szempont. A pénz- és szakemberhiány újabb összevonásokhoz vezethet − véli a szakember −, az államosítási folyamat pedig akár privatizáció előkészítése is lehet, írja a napi.hu.