életstílus
A bécsiek majdnem fele szingli – magányvonalat indítottak számukra
„A beszélgetés jót tesz” néven magányos embereknek indítottak segélyvonalat Bécsben. A több szervezet együttműködésében megvalósuló kezdeményezésben először harminc operátor dolgozik, a szolgáltatás török nyelven is elérhető. Tervben van a bosnyák, szerb és horvát verzió is.
Hétvégén 21 embert kellett kimenteni a Balatonból
Ha valaki bajba kerül vagy bajbajutottat lát a Balatonban, a 1817-es segélyhívó telefonszámon kérhet segítséget.
Minden idők leggazdagabb sportolója - Diocles
Gaius Appuleius Diocles 104-ben született Lamecumban, a mai Portugália területén egy középosztálybeli családban. Mindenki arra számított, hogy apja hajózási vállalkozását folytatja, de ehelyett kocsiversenyeken kezdett versenyezni.
Egészséges a reggeli csokizás
Egy csoki ébredés után, csökkenti az édesség iránti vágyat.
Meztelenül menekültek a szarvas elől, és még őket büntették meg
A két nudista férfi megszegte a járványszabályokat Sydneyben.
Negyven barlang várja a látogatókat a nemzeti parkokban
A barlangok nyáron is változatos kínálattal várják az érdeklődőket a nemzeti parkokban. Több mint 4100 barlang található Magyarországon, közülük negyven látogatható a nagyközönség számára is.
Senki nem tudja, mitől nyílt meg a Pokol Kapuja Türkmenisztánban
A helyikek úgy hívják, Garagum ýalkymy, ami nagyjából annyit tesz, a Karakum sivatag ragyogása; a hivatalos neve Darvaza gázkráter – de a világ Türkmenisztánon és olajipari szakmán kívüli része úgy ismeri, a Pokol Kapuja.
A mesterséges intelligencia eszközeivel gazdagítanák a magyar nyelvet
A magyar nyelv védelmének érdekében megkezdi munkáját a Digitális Kazinczy Műhely a Digitális Jólét Program, a Petőfi Irodalmi Múzeum és a Tokaj-Hegyalja Egyetem összefogásában.
Nem tudni, miért ásták ki a középkori emberek a halottaikat
A középkor elején Európa-szerte gyakorta ásták ki a sírokat nem sokkal a temetkezést követően, hogy tárgyakat emeljenek ki belőlük.
Hét kutató, köztük Karikó Katalin nyerte el az Asztúria hercegnője-díjat
A koronavírus elleni vakcinák kifejlesztésében résztvevő hét kutató, köztük Karikó Katalin nyerte el idén a spanyol Nobel-díjnak is nevezett Asztúria hercegnője-díjat tudomány és technológia kategóriában - hozta nyilvánosságra a döntését a zsűri szerdán Oviedóban.
Megkérte felesége kezét az Alzheimer-kórban szenvedő férfi. Igen volt a válasz
Szem nem maradt szárazon az esküvőn.
Mi köze a napozásnak az ólommérgezéshez?
Ki az az őrült, aki kifekszik a tűző napra, és még élvezi is? – tehettük fel a kérdést vagy 150 ezer éven át, amióta Homo sapiensek vagyunk. Értetlenségünk nem is változott száz évvel ezelőttig. Addig ugyanis, aki tehette, árnyékban maradt. Aki meg nem engedhette meg magának, az jó eséllyel kint dolgozott a földeken.
Miért ilyen szigorúak a kínai szülők?
A kínai kormány a hetvenes évektől kezdve az egykepolitikát képviselte, azaz megszabta, hogy a családok csakis egy gyermeket nevelhetnek, annak érdekében, hogy az ország ne népesedjen túl. Néhány évvel ezelőtt már engedélyezték a testvér megszületését, most pedig a harmadik gyerkőc is zöld utat kapott. Mindezekre a korrekciókra azért volt szükség, mert az 1,4 milliárd lakosú országban a társadalom elöregedése extrém módon felgyorsult, a születések száma folyamatosan csökken, azaz nem lesz, aki kitermeli az idősek nyugdíját. Ám a figyelő szemek nem csupán emiatt szegeződnek Kínára.