életstílus

Milyenek a Délvidék nedűi?

A szinte minden hétre jutó magyar bormustrák sora között a közelmúltban két kakukktojás is felbukkant: szlovén és venetói borokat mutattak be a magyar közönségnek. Felmerül a kérdés, ennyi kiváló magyar bor után, mi érdekes lehet még számunkra a Délvidék nedűiben? Nos, idehaza ismeretlen fajták és technológiák.
2010.05.26. Életstílus

A magyar sportok történelme - IV. rész

A török elleni védekezésben fontos szerep jutott a végváraknak, amelyeknek katonasága jórészt az elszegényedett nemesek és a nép köréből került ki. A végváriak nem csak hadakoztak, bizonyos értelemben a népi kultúra őrzői is voltak.
2010.05.26. Életstílus

Cannes díjai

A cannes filmfesztiválok díjazása mindig különlegesnek számított. Állandósággal, kiszámíthatósággal sem lehet igazán megvádolni, hiszen számos díjat megszüntettek, sokat alapítottak, vagy épp ad hoc jelleggel kitaláltak egyet, hogy aztán gyorsan el is felejtsék. Cannes díjai.
2010.05.24. Életstílus

A mexikói gasztronómia

Az egészség- és koleszterintudatos tradicionális magyar táplálkozáson felnőtt honfitársaink számára egyszerűen mennyország a mexikói gasztronómia. A pörkölthöz és vitaminként elfogyasztott csípős paprikához szokott gyomrunk könnyen megtalálja az utat Mexikó felé.
2010.05.23. Életstílus

A magyar sportok történelme – III. rész

A humanista pedagógia az ember testi és lelki adottságainak, képességeinek sokoldalú fejlesztését tűzte ki céljául. Új jelentőséget nyert a humanista nevelésben a testkultúra is. A humanista nevelés egyik hazai úttörője Pier Paolo Vergerió hirdette, hogy a testnevelésnek nemcsak a gyermekek, hanem a felnőttek életében is jelentős szerepet szán.
2010.05.22. Életstílus

Pünkösdi Pannon Pincék

Pécs, Mecseknádasd, Palkonya, Szekszárd, Tolna, Villány, Harc, Bátaszék, Zomba, Simontornya, Bátaapáti, Tevel, Kisjakabfalva, Kisharsány - 2010. május 22-24.)
2010.05.21. Életstílus

„En primeur” vásárlás Magyarországon?

Az első vagy elővásárlás joga, lehetősége mindig is izgatott, mint kérdés. Tanulmányaim során sokszor olvastam erről a kereskedelmi ügyletről a francia borpiacon. A rendszer kialakulása több száz éves hagyományra tekint vissza Franciaországban, és nagy valószínűséggel több oka is lehetett. Az egyik szerintem a francia és angol történelmi ellentét. A borszakirodalomból kitűnik, hogy az angolok, akik szeretik a jó borokat, igyekeztek is minden áron bebiztosítani magukat ezen a téren. Elsősorban és ahol lehetett, kereskedelmi eszközökkel, vagyis megvásárolták a szőlőterületet, vagy magát a pincészetet, lásd Portugália, vagyis Portó. A mai napig is a leghíresebb portói pincészetek angol tulajdonban vannak.
2010.05.20. Életstílus