életstílus
Wachau - Avagy szövetkezni vagy sem?
Napjainkban Magyarországon a sajtóban szinte nap mint nap előfordulnak a hazai szőlészet és borászat problémáit feszegető cikkek és glosszák. Alacsony a szőlő felvásárlási ára, sok a bor, nem megfelelő a bormarketing, stb.
Absztrakt elmélet a rákról
A természettudomány egy ponton túl megszűnik racionális tudomány lenni és átlép a filozófia vagy akár a tudományos-fantasztikum világába. Az alábbi írás is ebbe a kategóriába tartozik, igaz, hogy nagyon távol áll a jelenleg tanított orvostudománytól, ugyanakkor fontosak is lehetnek az ilyen gondolatok, hátha új utakat nyit leendő megoldásokhoz. (a szerk.)
A klímaváltozással kapcsolatos jelenlegi kutatások
Európai kutatók szerint, az 1972-ben elkezdődött mérések óta, idén nyáron rekord mértékű volt a sarki jégtakaró visszaszorulása. Az idei 4,24 négyzetkilométeres jéggel borított területhez hasonló eredményt 2007-ben mértek, amikor 4,27 négyzetkilométernyi volt az összefüggő jégmezők nagysága.
Programajánló október 21-23.
Tekintse át az az ünnepi hétvégére ajánlott programok, előadások, rendezvények kedvcsinálóit!
Vita a globális felmelegedésről
Néhányan úgy vélik, ez a trend a bolygónk bosszúja a károkért, amiket okoztunk, mások szerint pusztán alaptalan vészmadárkodás. Általában az emberek egyetértenek abban, hogy a légszennyezés, a széndioxid kibocsátás, a fosszilis üzemanyagok használata a globális felmelegedéshez vezet.
Őseink hatodik érzéke
Az ember és a gerinces állatok jó része öt érzékkel fogja fel a környező világ eseményeit. Néhány vízi gerincesnek, például cápáknak, rájáknak, angolnáknak azonban van egy különleges hatodik érzékük is: képesek érzékelni a víz gyenge elektromos mezejének változásait.
Okostelefonok, orvosi alkalmazások az egészségügyben
Ötből négy egészségügyi szakember használ okostelefont, táblagépeket, mobil eszközöket, illetve számos orvosi alkalmazást munkája során – mutatta ki a Jackson & Coker kutató cég “Alkalmazások, Orvosok és Digitális Eszközök” című tanulmánya.
Új baktériumfajokra bukkantak a Holt-tenger fenekén
A németországi Max Planck Institute tengerbiológusai tucatnyi édesvizet köpködő és baktériummal teli krátert találtak az egyébként teljesen élettelen Holt-tenger fenekén.
A világ legdrágább fehérbora
Guinness rekordot döntött a „legdrágább fehér bor” címén az a kétszáz éves palack Château d'Yquem, ami hetvenötezer fontért (nagyjából 24 millió forintért) kelt el.
Már a kisbabák is felismerik az igazságtalanságot
Washingtoni kutatók szerint már a 15 hónapos gyermekek is képesek felismerni az egyenlőtlen bánásmódot, sőt, a babák többsége válaszként nagylelkűséggel közelít a méltánytalanság elszenvedője felé.
Apple vs. Samsung Ausztráliában: ideiglenes tiltó határozat az Apple javára
Döntésével az ausztrál Federal Court ideiglenesen betiltotta a Samsung 10.1 táblagép értékesítését Ausztráliában az Apple kontra Samsung közötti szabadalmi jogvita lezárulásáig.
Félig tele van a pohár vagy félig üres?
Az optimista emberek csakis olyan információból hajlandóak tanulni, ami megerősíti rózsaszín világlátásukat. Ez a frontális lebenyben végbe menő folyamatok hibáira vezethető vissza. - mondják a Wellcome Trust Centre for Neuroimaging at University College London kutatói.
10 dolog, amit a kirándulók csinálnak, de sosem vallanák be
A hátizsákos kirándulók nem mindig tartják be a szabályokat. Néha pénz hiánya, néha az idegen környezet miatt, de tesznek olyan dolgokat, amelyekről nem mesélnének büszkén, miután hazaértek.