életstílus
A lakosság elöregedésével csökkenhet az üvegházhatás
Egy német tudós szerint a fejlett országok lakosságának elöregedésével a jövőben jelentősen csökkenhet majd az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának mértéke. Kutatásai szerint ugyanis az egyénekre leosztott káros gáz kibocsátása 65 év felett jelentősen csökkenni kezd.
Csak semmi "cicó” – a 10 legbénább bűnöző
A mozifilmekben ábrázolt agyafúrt bűnözők, ravasz szélhámosok, és elkaphatatlan tolvajok, a való életben szerencsére már kevésbé ügyesek, sőt sokszor követnek el megmosolyogtató, már-már komikus hibákat. A következő lista néhány tehetségtelen bűnöző „karrierjének” szánalmas buktatóit illusztrálja.
A személyiséget is fejleszti a dohányzásról való leszokás
Az eddig ismert pozitív hatásain kívül a tudósok most azt állítják, hogy a dohányzásról való leszokás még a személyiség fejlődésében is segíthet. A Missouri Egyetem kutatói szerint a dohányzás kapcsolatban áll az impulzív (meggondolatlanul cselekvő) viselkedéssel és a neuroticizmussal (érzelmi labilitás), tehát a 35 év alatti dohányosok gyakran lehangoltak, feszültek és sokszor meggondolatlanul cselekednek.
Programajánló a következő hétvégére!
Válogasson összeállított ajánlónkból a következő hétvége kulturális programjai között!
Öt dolog, hogy ne tegyük tönkre az első benyomást
A legtöbb ember már az első pillanatokban olyan benyomást szerez rólunk, ami többé nem igazán változik. Nagyon fontos tehát ez a pár pillanat, hiszen ahogy mondják, „Senkire sem tehetünk kétszer első benyomást.”
Magyarország borvidékei
Országunk és tágabb értelemben a Kárpát-medence évezred óta szőlő művelő és bor készítő terület. Már a Római Birodalom hódító katonái és találtak Alisca - Szekszárd környékén szőlőtáblákat.
A világ legfurcsább függőségei
Vannak olyan függőségek, amelyek mosolyt és/vagy döbbenetet csalnak mások arcára. Ezekből állítottunk össze egy rövid listát.
10 rejtélyes emberi szokás, melyet a tudomány képtelen megmagyarázni
A tudósok szétbontották az atomokat, embert juttattak a holdra, felfedezték a DNS titkait, de vannak olyan emberi szokások, melyekre még mindig képtelenek teljes körű magyarázatot adni.
Dubai, a sivatagból lett oázis – Szubjektív Világjáró
Az első találkozás az arab kultúrával intenzív és meghatározó élmény, egy teljesen új világ nyílik meg előttünk, ahol más szabályok szerint működik az élet, mint eddig. Más az éghajlat, a környezet, a kultúra, mások az emberek, más jelentése van a gesztusoknak, mozdulatoknak, de még az életnek és a halálnak is.
Tetoválásról, "piercingről", körülmetéléséről tanúskodnak őskőkori fallikus ábrázolások
A paleolitikum "fallikus művészetéről" közöl tanulmányt az Amerikai Urológiai Társaság folyóirata, a The Journal of Urology; a cikk spanyol szerzői szerint az őskőkori európai férfiak rituális és társadalmi célból tetoválással, "piercinggel", hegekkel látták el nemi szervüket.
Az igazi bajforrás a készülékkel szemben ül - Laptopok, desktopok, szervizek
Ha valaki állandóan az ölében vagy folyamatosan az áramforrásra dugva tartja a laptopját, akkor alighanem abba a felhasználói csoportba tartozik, amelyik - számos tengerentúli szakértő szerint - az úgynevezett Picnic-meghibásodások legfőbb forrása. A "Picnic" a Problem in Chair Not in Computer (a probléma oka a székben található és nem a számítógépben) kifejezés rövidítése - azoknak az összefoglaló neve, akik tudatlanságuk miatt idéznek elő meghibásodást számítógépeikben, márpedig a szervizes szakemberek szerint az összes számítógép-javításnak legalább a fele ilyen okokra vezethető vissza.
Levélben küldözgetik egymásnak a bárányhimlőt az amerikai szülők
Amerikában újabb hihetetlen 'divat' van terjedőben: azok a szülők, akik nem akarják beadatni gyermekeiknek a bárányhimlő elleni védőoltást, levélben és csomagban küldözgetnek egymásnak, illetve egymás gyermekeinek olyan tárgyakat, amelyek állítólag a vírussal szennyezettek. Az illetékesek azonban arra figyelmeztetnek, hogy ez nemcsak veszélyes, hanem illegális is.
A modern kor tudósai később érnek
A kreativitás csúcsa később mutatkozik meg a természettudományokban napjainkban, mint egy évszázaddal korábban - vélik Nobel-díjasok teljesítményének elemzése alapján amerikai kutatók.