életstílus

Maja maszkok és jáde mozaikok Párizsban

Nem kell feltétlenül átkelnie az Atlanti-óceánon annak, aki a prekolumbiánus - a spanyol hódítás előtti - civilizációk kincseire kíváncsi: ha jókor indul, elég eljutnia a párizsi Képtár, a Pinacotheque termeibe.
2012.02.06. Életstílus

Csak a kalória számít, a forrás nem

Sok fogyókúrázó ember esküszik az olyan speciális diétákra, ahol szigorúan szétválasztják a zsírt, a szénhidrátot, valamint a fehérjét és a kalóriák forrása nem számít annyira, inkább csak azok csökkentése. Egy új tanulmány, amely az American Journal of Clinical Nutrition című folyóiratban jelent meg arra a következtetésre jutott, hogy a fogyás eredményessége tekintetében nem az számít mit eszünk, csupán az, hogy mennyi a napi kalóriabevitel.
2012.02.05. Életstílus

Mikroplasztikus anyagok kerülhetnek ételeinkbe?

Mikroplasztikus hulladék kering vízi környezetünkben, mely a ruhák mosása révén jut a tengerekbe, és amely belekerülhet a táplálkozási láncba is - hívja fel a figyelmet egy tanulmány. A kutatók úgy gondolják a mikroplasztikus anyagok ruhákból származnak, melyek darabonként 1900 pici szálat engednek ki magukból minden mosáskor.
2012.02.04. Életstílus

10+1 különc könyv a nagyvilágból

Ezen a listán olyan írók szerepelnek, akik nem csak hiányoznak a legtöbb listáról zsenialitásuk ellenére, de stílusuk különcsége, abszurd, szürreális és kísérleti jellege túlmutat azon, ahogy az amerikai irodalom próbálja magára vonni a különcség köntösét. Szerencsére majdnem az összes könyv a listáról beszerezhető magyarul is.
2012.02.03. Életstílus

A tíz legnagyobb hazugság a történelemben - 1. rész

A történelem folyamán sok hatalmas átverés történt, melyeknek hatása olykor az egész világra kiterjedt. Az erények között az őszinteség előkelő helyen áll, de be kell lássuk, világunkban milliárd hazugság, füllentés, átverés zajlik nap mint nap.
2012.02.03. Életstílus

10 könyv, ami megváltoztatta a világot

Az emberiség az ősidők óta rögzíti gondolatait. Az alkotó egykor barlangok falára rajzolta hagyatékát, aztán kőtáblákba véste az írást, később papiruszt használtak, majd egy mára már elavult forma vette át a tekercsek helyét, a könyv! Néhány könyv megváltoztatta a világot, az eszmék rendszerét és a társadalmat is. Napjainkban már nem nagyon használnak az emberek könyveket, de e-bookok formájában letölthetjük és elolvashatjuk a régi idők nagy alkotásait is.
2012.02.02. Életstílus

130 éve született James Joyce

James Joyce, a huszadik századi világirodalom egyik legnagyobb egyénisége 1882. február 2-án Dublinban született. Életét a folytonos vándorlás jellemezte, megrögzött csavargóként a világ számos helyén élt és alkotott.
2012.02.02. Életstílus

St. Anton, síparadicsom Ausztriában

A Tiroli Alpokban fekvő St. Anton síközpont sokak szerint az alpesi sízés szülőföldje, mások fergeteges aprés-ski szórakozóhelyei miatt kedvelik, ráadásul, nemrégiben ott forgatták a Chalet Girl című vígjátékot, ami ha lehet még egy (hó)lapáttal hozzájárult népszerűségéhez.
2012.02.01. Életstílus

Egy neurológus és egy komikus bemegy a kocsmába… - humor az agyban

Az emberiség nevetős, vidám faj. A Western Ontario Egyetem számításai szerint egy átlagos ember 17 és félszer nevet, kuncog, vihog, hahotázik egy nap folyamán. Honnan jön ez a nevetés? Mi zajlik le az agyban, amikor ez megtörténik? Hála a funkcionális MRI-nek, a neurológusok nagyjából tudják, hogyan reagál az agy a humorra.
2012.01.31. Életstílus