életstílus
Művészet vakoknak és gyengénlátóknak az Uffiziben
Vakok és gyengén látók is megcsodálhatják a firenzei Uffizi-képtár kincseit a számukra kialakított tárlaton. Antik szobrokat és Botticelli Vénuszát is kézzel tapinthatják.
Működnek-e a természetes vágyfokozók?
Növényi és állati eredetű anyagok, fűszerek és gyógynövények vágyfokozó hatását tekintették át kanadai kutatók több tucat tanulmány alapján: a legpotensebbnek, ráadásul legízletesebbnek a korai ginseng és a sáfrány bizonyult.
Vörösborból gyógyszer?
Az amerikai Országos Szív, Tüdő és Vér Intézet munkatársai azt állítják, hogy kutatásuk segít rendezni a reszveratrol biokémiájával kapcsolatos tudományos vitát. Reményeik szerint ezzel egyenes lehet az út a reszveratrol alapú gyógyszerek fejlesztése felé.
Rákos sejteket pusztíthat el a paradicsom
Laboratóriumi kutatások kimutatták, hogy a főtt paradicsom egyik alkotórésze lassítja a prosztatadaganat sejtjeinek növekedését, sőt, akár el is pusztíthatja azokat. Dr. Mridula Chopra és munkatársai a Portsmouth Egyetemen a likopin nevű anyag hatásait vizsgálták arra az egyszerű mechanizmusra, mellyel a rákos sejtek megszállják az egészséges véráramot a növekedés és terjedés érdekében. Az eredmények a British Journal of Nutrition című folyóiratban jelentek meg.
Névjegykártya: a köröm - Esztétika és egészség
Majd a körmödre nézek - ismert a mondás, ami azt fejezi ki, hogy vizsgáljuk, vajon minden rendben van-e. De az sem árt, ha mi magunk nézünk olykor körmeinkre. Hogy miért? Mert a körmök árulkodnak, kézen és lábon. Sok mindenről. Tulajdonosuk ápoltságáról, gondozott megjelenéséről, és egészségéről is.
Téli depresszió ellen kocogás - Boldogság kéznyújtásnyira?
A boldogság ingyen van, de meg kell dolgozni érte - lényegében így foglalható össze a gyakorló pszichológus doktor, családterapeuta több éves, a pozitív pszichológia kutatásában szerzett tapasztalata, amelyet sokaknak különösen mostanság a téli depresszió időszakában tanácsos fontolóra venni, miközben reggelente kényszeredetten kikecmeregnek a jó meleg ágyból.
A tenger élővilágára is kihat a felmelegedés
Az akvaristák és búvárok első számú kedvencét, a bohóchalat, a „Némó nyomában” című mesefilm főszerepében ismerhette meg a nagyközönség. A trópusi tengerek színpompás halacskáját napjainkban óriási veszély fenyegeti, mivel kutatók szerint az óceánok elsavasodása miatt fokozatosan elvesztheti a hallását.
Az egészségügyi weboldalak ne csak formalitásból készüljenek
Áttekintvén a számos cikket, ami a 2012-es előrejelzésekről szólt, egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a gyógyszeripar már nem halogathatja tovább az értékes digitális megoldások integrálását és azt, hogy a cégek időt, energiát szánjanak marketing stratégiáik újraértelmezésére.
Napokon belül bezárhatnak a pécsi múzeumok
Ha nem érkezik sürgősen 100 millió forint, akkor a baranyai múzeumigazgatóság kezelésében lévő tíz intézményt – köztük a Zsolnay, a Csontváry, a Vasarely múzeumokat – be kell zárni.
A legfélelmetesebb sorozatgyilkosok
Azokat definiáljuk sorozatgyilkosként, akik három, vagy több embert ölnek meg, de nem egyszerre, hanem hosszabb idő leforgása alatt. Ők általában olyan férfiak (vagy nők), akik az épelméjűség álarcát viselik, tehát a környezetükben élők számára normális, törvénytisztelő állampolgároknak tűnnek. Valójában különleges szociopaták bújnak meg az átlagosság álcája mögött, és sajnos nagyon sokan éltek – és élnek még ma is – közöttünk. A legfélelmetesebb sorozatgyilkosokat mutatjuk most be nagyvonalakban azok közül, akiket elfogtak a hatóságok.
A világ legkülönösebb sportjai
Az olyan sportokat, mint a futball, már megszoktuk és normálisnak tartjuk, de vannak olyan versenyek és sportok, amikről ritkán hallunk, ezért őrültebbnek tűnnek az eddig megszokottnál. Legyen szó feleségcipelésről, vagy sakkbokszról akár, ezek a különös versengések is éppen olyan szórakoztatóak a sportok kedvelőinek, mint a tévében gyakrabban közvetített ágazatok, amiket lehet szeretni, lehet utálni, de mindenképpen hallunk róluk.
Tíz különleges fa
Valójában a fák csodálatos élőlények. Olyan hosszú az életük, amit nehéz az emberéhez viszonyítani. A következő felsorolásban olyan fákat mutatunk be, amik azonban kirívóan különlegesek. Vagy önmaguk miatt, vagy azért mert az emberek tették őket azzá.
Gyógyászat a történelem előtti időkben
Mielőtt az emberi faj létrejött volna, a betegségek már léteztek. Hogy volt képes az ősember szembenézni a rengeteg betegséggel? Miként küzdöttek egészségükért az őseink? A válaszokat a föld alól előbukkanó csontok és egyéb leletek rejtik.