életstílus
Választ adhat a tudomány a halál utáni élet kérdésére?
1991-ben, az egyik atlantai lakosnak, Pam Reynoldsnak halál-közeli élménye volt. Agyi aneurysmával műtötték és az eljárás során az agyában lévő összes vért le kellett csapolni. A sebészeti csoport gyakorlatilag a klinikai agyhalál állapotában tartotta a beteget 45 percig. Annak ellenére, hogy hivatalosan halott volt, Reynolds miután magához tért, hihetetlen dolgokról számolt be.
Az ókori egyiptomi orvoslás – istenek és balzsamozás
A ma ismert hét orvosi témájú papirusztekercs múlt századi felfedezéséig, az ókori egyiptomi orvoslással kapcsolatos ismeretek összessége görög és római forrásokból származott, Homérosz, Hérodotosz, Hippokratész, Plinius stb. írásaiból.
Programok a Down Világnap kapcsán
Programok az egész országban a Down Világnap alkalmából.
Vasarely-kiállítás nyílt Párizsban
Több mint két évtized óta először nyílt a hétvégén átfogó Vasarely-kiállítás Párizsban: az op art magyar származású mesterének mintegy hetven munkája egészen az év végéig látható a művészeket és alkotásaikat játékos és humoros formában, elsősorban gyermekeknek bemutató Musée en Herbe (Múzeum a fűben) elnevezésű kiállítóhelyen.
Down-szindróma Fesztivál Bécsben
Március 21-ig tart az osztrák fővárosban első alkalommal megrendezett Down-szindróma Fesztivál, amelynek keretében színházi és táncelőadások, performanszok és egy szimpózium várja az érdeklődőket.
Nem a chipsek miatt eszünk túl sok sót
Hogyan lehetséges, hogy Magyarországon annak ellenére kétszer akkora az egy főre jutó sófogyasztás, mint az USA-ban, hogy például az egyik fő sóforrásnak vélt burgonyachipsből az amerikaiak a magyar adag 23-szorosát fogyasztják? Úgy, hogy a sóbevitelért legkevésbé sem azon élelmiszerek felelősek, amelyekre elsőként gondolnánk – chips, pattogatott kukorica, sóspálcika, sajtostallér –, sokkal inkább azok, amelyeket nagyobb mennyiségben és napi gyakorisággal fogyasztunk, mint pl. kenyér és pékáru, húskészítmények, tészta, levesek, sajtok.
Új rekordot állítottak fel a párizsi operaházban
Ismét rekordévet zárt a Párizsi Nemzeti Opera, amelynek két színházában, a budapestivel egykorú Opéra Garnier-ban és az Opéra Bastille-ban 1,7 százalékkal több nézőt fogadtak 2011-ben az előző évhez képest.
Melyik a legideálisabb kor gyereknevelésre?
Egy új tanulmány szerint a legtöbb ember, akinek 40 év felett született gyereke, úgy véli, a legjobb kor a gyerekvállalásra 5-10 évvel a középkor elérése előtt van.
Min bukhat meg egy "női" sportoló?
Annyiban egyet kell értenünk, hogy napjainkban a nemi identitás kérdése rendkívül összetett mind szociális, mind pszichológiai, mind kulturális szempontból is. De az, hogy fizikailag kérdéses legyen valakinek a neme, már meglepőbben hangzik. Például az, hogy egy női sportoló nemiségében a verseny szempontjából már nem nőnek számít, elég bizarrul hangzik.
Az autózás és tévénézés világszerte növeli az infarktus kockázatát
Sokan úgy vélik, hogy a szívroham gyakorisága döntően az örökletes tényezőktől, a bőrszíntől vagy a földrajzi környezettől függ, ám egy világméretű vizsgálat tanúsága szerint az előbbieknél nagyobb szerepe van az ülő életmódnak. Nemzetközi kutatócsoport 52 országban gyűjtött adatait az European Heart Journal februári száma közölte.
Kevés mozgás, nagyobb vércukorszint
Annak érdekében, hogy megtudják, a mozgásszegény életmód mennyire növeli bizonyos betegségek kialakulásának kockázatát, a Missouri Egyetem kutatói legújabb kutatásuk során arra kérték az aktív életmódot élő fiatalokat, hogy csökkentsék a napi mozgásadagjukat.
Gyakoriak a szemproblémák az űrben hosszabb időt töltött asztronautáknál
Agy- és szemproblémák mutathatók ki azoknál az asztronautáknál, akik legalább egy hónapot az űrben töltöttek - állapították meg
A hamburger története
A hamburger kétségtelenül az egyik legnépszerűbb étel a világon. Népszerűségét az amerikai gyorsétkezdéknek köszönheti, házilag is egyszerűen elkészíthető, ennek ellenére a legtöbb ember a gyorsétkezdében fogyasztja.