életstílus
Van Gogh legendák
Vincent van Gogh, az 1800-as évek egyik legnagyobb és leghíresebb festője, egész életében az ismeretlenség homályával küzdött. Halála után az utókor végre méltányolta tehetségét és munkásságát, ugyanakkor különös életmódja és viselkedése is hozzájárult későbbi hírnevéhez. A festő életével kapcsolatos információk azonban alaposan átformálódtak az idők során, így mára nagyon sok valósnak vélt momentum tökéletesen hamisnak bizonyul.
Tíz találmány, ami megváltoztatta a világot
Amikor feltalálókat képzelünk el, olyan magányos, hóbortos tudósokra gondolunk, akik a kis laboratóriumukban szakadatlanul dolgoznak különös szerkezeteik tökéletesítésén. Amikor elkészült végre a találmány, akkor feltárhatja a világ előtt, amit az teljesen meg is változtat.
Utazás Krakkóba
Krakkó a legjobb hely, ahova utazhatunk, amennyiben egy rendkívüli, kalandos nyaralást szeretnénk, mely során megismerkedhetünk egy olyan történelmi, gótikus város kultúrájával, melyet még annyira nem formáltak át a nyugati hatások.
A fotóművészet születése
A piktorializmustól a modern fotográfiáig (1889-1929)
DRportal programajánló
Válasszon a húsvéti hosszú hétvégére programot a DRportal ajánlójából!
Hogyan kerülnek csótánydarabok a csokoládéba?
A legtöbb ember, aki allergiás a csokoládéra, nem mutat ugyanilyen reakciót a kakaóval, illetve a csokoládé bármely egyéb összetevőjével szemben, ezért a gyulladást nagy valószínűséggel inkább azok a csótánymaradványok váltják ki, melyek gyártás közben beszennyezik a terméket.
Az ókori egyiptomi orvoslás – kezelés és gyógyítás
Az egyiptomi orvosok nem állítottak fel specifikus prognózist, valójában csak azt döntötték el, küzdjenek-e a betegséggel vagy elkerüljék a kezelést. A döntés tehát nyilvánvalóan előrevetítette a betegség kimenetelét. A gyógyítás effajta megközelítése az ókori görög orvoslás során is fennmaradt.
A zene megnyugtatja a műtét előtt álló pácienseket
A zenehallgatás megnyugtatja a műtét előtt álló pácienseket és egyben javítja gyógyulási esélyeiket a beavatkozást követően – mutatott rá egy tanulmány, amelyről a The Independent számol be.
A legújabb hóbort - gyémánttal kirakott kontaktlencsék
Ha a legextravagánsabb látszerészeti cikket keressük magunknak, nem is kell tovább gondolkoznunk. Chandrashekhar Chawan, optometrista az indiai Shekhar Látáskutatási Központnál. A felesége fogékszerei ihlették meg az aranyozott, gyémánttal kirakott kontaktlencsék megalkotására, melyek valóban elegáns csillogást adnak a tekintetnek.
Az iPad használat tízparancsolata
Az iPad-del kapcsolatos statisztikák magukért beszélnek: csupán két év alatt 55 millió iPad kelt el világszerte, egy amerikai fogyasztói elégedettséget vizsgáló felmérés szerint pedig az iPad az összes termékkategóriát tekintve az eddigi legjobb eredményt elérő termék.
Korábban halhat, aki túl sokat ül nap mint nap
Kétszázezernél több ember adatai alapján ausztrál kutatók megállapították, hogy a napi 11 óránál többet ülők 40 százalékkal nagyobb kockázattal haltak meg három éven belül, függetlenül attól, hogy egyébként mennyire voltak aktívak fizikailag.
A Kadarka
Fiatalságomból, a messzi távolból, mindig előbukkan a Kadarka. Hogy miért? Nos, ezt ma egy kicsit bonyolult megfogalmazni. Régen, nagyon régen, amikor a borról még nem sokat tudtam, de szerettem és kerestem a jól iható borokat, számtalanszor összetalálkoztam a Kadarkával.
A tudós-filozófusok kora
Az ókori görög orvostudomány Hippokratész idejére érte el virágzása csúcsát, ám addig kétségtelenül hosszú fejlődésen ment keresztül. Bár az archeológiai kutatások az ókori görög orvoslás sok momentumára fényt derítettek, az i.e. 8.-9. század homéroszi periódusa és az i.e. 6 századi tudós-filozófusok első megjelenése közti időszakról nincsenek pontos információink.