életstílus
Aranypálmák sétánya - a Cannes-i Filmfesztivál
A nemzetközi filmszakma egyik legrangosabb eseményének számító cannes-i filmfesztivál első nyitónapját 1939. szeptember 1-re tervezték, ám a II. világháború keresztülhúzta a szervezők szándékát.
Esküvő a világ tetején tibeti hagyományok szerint
Amikor a kínai menyasszony a havas hegycsúcsok közt barackvirágok között kívánja az igent kimondani, vőlegénye számára nem kérdés: szeretett jövendőbelije a romantikus és egzotikus Tibetbe vágyik, ott szeretné, hogy egybekeljenek a helyi hagyományokat követve.
Magyar grafikus lehet a Heineken palacktervezője
A Heineken 140. születésnapja alkalmából kiírt Limited Edition palacktervezési versenyen egy magyar tervező is bekerült a legjobb három páros közé. Tomcsányi Gusztáv grafikus tervéhez egy puerto rico-i versenyző csatlakozott és így született meg a döntős műalkotás.
A Kossuth az év kiadója, a Libri Allee az év könyvesboltja
A Kossuth Kiadó nyerte el az Év kiadója, a Libri Allee könyváruház az Év fővárosi könyvesboltja, a soproni Cédrus könyvesbolt pedig az Év vidéki könyvesboltja címet a XIX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál vasárnapi zárónapján, mikor átadták az Év hangoskönyve, az Év hangja, valamint a Budai-díjakat is.
Kiváló gyümölcs - tények az ananászról
A történészek úgy vélik, az ananász Brazíliában termett először és onnan terjedt el a világon. Állítólag Kolumbusz Kristóf és emberei voltak az első európaiak, akik megkóstolhatták ezt a gyümölcsöt.
Az olasz gasztronómia legjobbjai utaztak a Titanicon
A hajószerencsétlenség századik évfordulóján a Titanicon utazó olaszokról emlékeznek meg Itáliában - az óceánjáróval elsüllyedt olasz ételkülönlegességekkel együtt.
A krétai és mükénéi orvoslás
Az ókori görög orvostudomány említése kapcsán óhatatlanul Hippokratész neve merül fel bennünk, mint a racionális alapokon nyugvó orvosi gyakorlat megteremtője. Bár az i.e. 5. században az orvostudomány és a vallás még sok tekintetben egymásra épült, Hippokratész legalább nem Zeusz homlokából pattant elő, mint a mitológiai Athéné.
Több könyvet olvasnak a digitális formátumot is használó olvasók
A Pew Internet friss felmérése szerint az amerikai felnőttek ötöde olvasott az elmúlt egy évben e-könyvet. A kutatás szerint az elektronikus formátumot is olvasók többet olvasnak, mint azok, akik csak a nyomtatott formátumot választják.
Art deco és modernizmus - Lakásművészet Magyarországon, 1920 – 1940
Az első világháborút követő két évtized sok változást, árnyalatot hozó, izgalmas periódusa az otthon művészetének. A bauhaus nevével fémjelzett „klasszikus modern” erős hatását modelláló, elegáns art deco, a magyar közízlést mélyen meghatározó eklektika és népies irányzatok összetett képét rajzolják a korszak lakásművészetének.
Bizarr múzeumok
A világon számos nagy hírű múzeum van, ahol csodálatos műalkotásokban gyönyörködhetünk. Aki azonban úgy érzi, már mindent látott vagy a pikánsabb tematikájú múzeumok érdeklik, látogasson el a következő bizarr múzeumok valamelyikébe.
Sörtől okosodnak a férfiak
A sör okosabbá teszi a férfiakat - legalábbis ezt állítják a chicagói Illinois Egyetem kutatói. Azt találták ugyanis, hogy két korsó sör mellett jobban megoldják az agyat megmozgató, beugratós feladatokat, mint józan társaik.
Budapest, erős szél, és Tokaj legjobb furmintjai
Nem túl kegyes hozzánk az április – már ami az időjárást illeti. Nekünk nem tetszik, hogy hűvös van és fúj a szél, a borászok pedig az eső hiányát reklamálják. Egy szempontból azonban jól jött a barátságtalan idő: szombat délutánra valóban nem is tudtunk volna jobb programot, mint tokajikat kóstolgatni az Intercontinentalban, közben a Dunát és a budai oldalt nézegetve.
Útra kel az Orient Expressz százéves étkezőkocsija
Az Orient Expressz 1912-ben gyártott, ma is üzemképes, tíkfából készült étkezőkocsija idén ünnepli 100 éves születésnapját, és a közönség is kipróbálhatja a Budapest-Gödöllő útvonalon közlekedő Gyertyafény Expresszen május 11-én.