életstílus
Így rázódjunk vissza a munkába nyaralás után
A szabadságról visszatérő dolgozók boldogabbak, egészségesebbek és több az energiájuk, sőt még a problémamegoldó képességük is jobb - olvasható egy kutatásban. Ahhoz azonban, hogy ez az üdítő állapot sokáig tartson, meg kell fogadni pár jó tanácsot, és a visszatérésnek ugyanúgy megadni a módját, mint a kikapcsolódásnak.
DRportal programajánló
Válasszon programot a hétvégére a DRportal ajánlójából!
Alvás közben is lehet tanulni
Alvás közben is érzékeljük a szagokat, sőt képesek vagyunk azokat hangokkal társítani. Egy új kísérletnek a légzési problémák kezelésében is nagy jelentősége lehet.
Sátor helyett romantikázzon jurtában
Aki királyi otthonra vágyik, nem kell minden vagyonát odaadnia érte. Egy jó minőségű jurta nem kerül többe ugyanis félmillió forintnál, de az sem ritka, ha valaki csak átmeneti szállásként használja a jurtát nyaraláshoz. A romantikafaktora ugyanis meglehetősen magas.
Vegetáriánus étrendre kényszerítheti az emberiséget a súlyosbodó élelmiszerhiány
A vízszűke miatt egyre súlyosbodó élelmiszerellátási problémák miatt az emberiségnek radikális változtatásokkal, egyebek között a majdnem teljes vegetarianizmusra való áttéréssel kell számolnia a jövőben, hogy a 2050-re várhatóan 9 milliárdosra duzzadó globális népesség egészének legyen mit az asztalra tennie.
A gyerekkori zenetanulás jótékony hatással van a felnőttkori hallásra
A gyermekkorban való zenetanulás jótékony hatással van a felnőttkori hallásra - derült ki egy mini tanulmányból.
Az ókori India orvostudománya – a kezdetek
A hagyományos indiai gyógyítás alapja, az úgynevezett ayurvédikus (az élet tudománya) orvoslás, a Védák ősi tanításain alapszik, melyet később számos tanítással, és híres gyógyítók, mint Charaka, Sushruta és Vagbhata írásaival egészítettek ki.
Francia történelmi rejtélyek a törvényszéki orvos szemével - A temetők Indiana Jones-a
A piros tetejű fiola IV. Henrik. A kék tetejű a soha meg nem koronázott XVII. Lajos. Diane de Poitiers, II. Henrik kegyencnője egy szomszédos, zömök fiolában található. III. Károlynak, a karoling királyok egyikének maradványai két fekete faládikóban pihennek. Franciaország leghíresebb törvényszéki orvosa, Philippe Charlier számára ezeknek a leleteknek a kutatása valóságos szenvedéllyé vált.
A stressz pozitív hatásai
Ha megkérdeznénk az embereket, mi az, amit legszívesebben kihagynának az életükből, a legtöbben nagy valószínűséggel a stresszt választanák. Ezen nem is csodálkozhatunk, hiszen a stressz valóban rendkívül kellemetlen, sőt olykor pusztító érzelem, ami megkeseríti mindennapjainkat.
A Badacsony és a kéknyelű
Ha az ember a Balatont veszi célba a nyári szabadság idejére, akkor mindig gondolkodóba esik, hogy a déli lankásabb, de kevésbé izgalmas, viszont strandolásra kiváló partot, vagy a tagoltabb, több látványosságot nyújtó, hegyekkel és dombokkal övezett, strandolás szempontjából egy kicsit veszélyesebb, mélyebb vizű északi partot válassza.
Szovjet méregkeverők, Unite 731, Monster study - Borzalmas humán kísérletek
A humán kísérletek etikája időről időre változik. Előfordult, hogy a kísérlet alanyai rabok, árvák, sőt olykor a kutató családtagjai közül kerültek ki, és néhány esetben az orvos saját magán hajtott végre kísérletet. Az alábbiakban 10 rendkívül etikátlan, borzalmas humán kísérletet mutatunk be.
Jönnek a szuperédes zöldségek gyerekeknek
Nagy-Britanniában a sort az a skót brokkoli nyitja, ami kifejezetten a gyerekek kedvéért lett édes.
Ledöntötték a legnagyobb bálványt
A mondás szerint kétfajta profi országúti kerékpáros van: az egyik, amelyik doppingolt, és meg is bukott, a másik, amelyik szintén doppingolt, de sohasem kapták el.