életstílus
Az amerikai polgárháború hozta létre a modern orvoslást
A prioritási sorrend, a mentőszolgálat és a neurológia megteremtése is a csatatereken szolgáló amerikai hadiorvosoknak köszönhető, akik a rossz amerikai egészségügy ellenére hősies munkát végeztek a sebesültek kezelésekor. 1861. április 12-én az Egyesült Államokból kilépett déli államokat tömörítő Konföderáció seregei Dél-Karolina államban megostromolták az északiak kezén lévő Sumter erődöt - ezzel megkezdődött az amerikai polgárháború.
Egyszerű gyönyörök csokoládé- és alkoholmámorban
A csokoholisták áhítattal közelednek imádatuk és függőségük tárgya felé. Azt nem tudjuk,hogy párlathívők, vagy borisszák is lesznek-e, ha csöppnyi alkohollal megbolondítva fogyasztják imádatuk apró tárgyait. Mindenesetre, aki a bor és csokoládé együttállásában a múlt hétvégi borfesztiválon bizonytalankodott, az most csütörtöktől vasárnapig a budavári Édes Napok csokoládéfesztiválon áldozhat a hedonizmusnak.
Petőfi-kézirat 34 millióért? - Alternatív befektetés a könyvpiacon
A szűkebb gyűjtői kör és nem utolsó sorban a jóval alacsonyabb átlagos árszint miatt a könyvárverések lényegesen kisebb publicitást kapnak, mint a képzőművészeti aukciók. Pedig mennyiségüket tekintve az előbbiek járnak az élen: csak az idei év első félévében 29 könyvárverést tartottak, s noha az árak valóban nem vetekedhetnek a festmények, szobrok csúcsáraival, azért itt is született számos hatszámjegyű leütés, sőt, 5 tételért egymillió forint feletti összeget adtak.
DRportal programajánló
Válasszon programot a hétvégére a DRportal ajánlójából!
Okostelefonja van? - Nagy veszély leselkedik Önre
Új típusú veszélyekre hívta fel a figyelmet a Symantec biztonságtechnikai szoftverfejlesztő vállalat kedden Budapesten a sajtónak bemutatott 2012-es Norton Kiberbűnözési Tanulmányban.
Cézanne, Banksy és a többiek
Az ősz a nagyüzemi művelődés évszaka, lesz mit nézni a szeptemberben induló múzeumi szezonban is. Banksy, a street art arctalan sztárja iránt már most óriási az érdeklődés, de kihagyhatatlan lesz a 19. századi francia grafikaművészet nagymestere, Honoré Daumier szellemes karikatúráit bemutató kiállítás éppúgy, mint az októberben Budapestre érkező mintegy száz Cézanne-kép. A Várban a Derkovits Gyula életművét bemutató tárlat nyílik, de bemutatkozik Budapesten a 2007-ig teljesen ismeretlen, rendkívüli tehetségű amerikai fotográfus, Vivian Maier kiállítása is. És ez még mindig nem minden.
Eltűnt városok nyomában
Az eltűnt városok emlegetése mindig is izgalmas témának számított. Akár természeti katasztrófa, akár háború pusztítása miatt tűntek el a föld színéről, vagy csupán a képzelet szüleményei, az eltűnt városok sok millió önjelölt régész és kincskereső fantáziáját megmozgatják.
Nagy átveréssel született a Rothschild-vagyon
Kétszáz éve, 1812. szeptember 19-én halt meg Mayer Amschel Rothschild, a nemzetközi bankárdinasztia megalapítója. A Rothschildok 1815-ben, néhány órával a waterlooi csata után alapozták meg mesés vagyonukat, egy jól szervezett spekulációval.
Könnyebbek az őzbakagancsok Békés megyében az idén
Az őzbaktrófeák Békés megyében az idén átlagosan húsz százalékkal könnyebbek a rendkívül aszályos időjárás miatt - mondta Csoma Antal, a Békés Megyei Vadászszövetség és Vadászkamara elnöke az MTI-nek.
Kétséges, hogy hazakerül-e a Seuso-kincs
Sehol nem ismerik el külföldön a Seuso-kincsekre vonatkozó magyar jogigényt, így az értékes késői római ezüsttárgyak forgalomképesnek számítanak - emelte ki Zelnik István műgyűjtő az MTI-hez hétfőn eljuttatott nyilatkozatában.
A magyar borcímkék a legviccesebbek a világon
A borcímke-divat nem szezonális, nem változik az évjáratok szerint. Van pincészet, ahol már évtizedek óta ugyanazt a logót használják, mások többször csiszolnak az arculaton. Kiválogattunk néhányat a temérdek közül a Budavári Borfesztiválon és szóba elegyedtünk a borászokkal, akik örömmel meséltek a dizájnról. Kiderült az is, hogy a humorfaktor egyedülálló a magyar „címkészetben” .
Földalatti otthonok
A föld gyarapodó népessége számára zsugorodó bolygó egyre kevesebb építkezési lehetőséget kínál, így a szemfüles építtetők újabb és újabb megoldásokat keresnek. Az innovatív tervezők a felhőkarcolók helyett, a felszín alá vagy a sziklák mélyedésibe épült házakban látják a megoldást, ami ha belegondolunk, nem is oly szokatlan ötlet, hisz valaha az emberiség barlangokban élt. A következő házak bizonyára sokak fantáziáját megmozgatják, és ha nem is hívjuk azonnal az ingatlanügynökünket, ezek a környezetbarát, energiatakarékos otthonok mindenképpen elgondolkodtatók.
Férfiak helyett gén teszi a nőket boldoggá?
Amerikai kutatók kimutatták, hogy boldogabbak azok a nők, akiknek 25 000 génjük között jelen van a monoamino-oxidáz géncsoport egyik változata. Az ilyen génnel bíró férfiak azonban nem érzik magukat boldogabbnak, ennek okát azonban a férfi hormonokban kell keresni.