életstílus
Hova tűnt Einstein agya? - 2. rész
Az 1990-es évek elején Evelyn Einstein, a tudós unokája szövetmintákat kért Harveytól. Azt remélte, hogy a DNS vizsgálat bizonyítja majd, hogy Einstein az apja volt. Két szövetmintát kapott, ám sajnos a genetikai anyag olyan súlyos mértékben megrongálódott.
Hogyan mondjunk nemet?
Apró fogalmazásbeli különbségnek tűnik, hogy azt mondjuk-e, hogy „nem tehetem” vagy azt, hogy „nem teszem”. Kutatások azonban azt mutatják, hogy a kétféle megfogalmazás használatának komoly következményei is lehetnek.
Országos étteremhét - Foglalás indul!
A korábbi évekhez hasonlóan száznál is több közép- és felsőkategóriás étterem különleges menüjét fogyaszthatják kedvezményes áron az ötödik Országos étteremhét vendégei október 14. és 20. között, a foglalásokat szerdától várják a részt vevő éttermek.
A kütyükkel kapcsolatban kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
A számítástechnikai eszközök rendszeres használata akár maradandó mozgásrendszeri károsodást is okozhat – a nyaki, háti és kézfájdalmak mellett.
Semmelweis Ignác életműve az orvostörténeti múzeumban
Semmelweis Ignác alakját, felfedezését mutatja be a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (SOM) kiállítása, amely kitér arra is, hogyan változott meg az orvos munkásságának megítélése az elmúlt másfél évszázadban.
A tóban fürdeni tilos!
Nekünk, magyaroknak, a tavakról természetesen azonnal a Balaton jut az eszünkbe, ami nem csoda, hiszen a „magyar tenger” nemcsak gyönyörű, de Közép-Európa legnagyobb természetes tavaként különleges is. Léteznek azonban olyan tavak, melyek vizében egyáltalán nem szívesen mártóznánk meg, megjelenésük, földrajzi fekvésük vagy meglehetősen barátságtalan természetük miatt.
Van Gogh Alive - Lépj be a képbe!
Az egyedülálló kiállítás, melyet eddig több mint egymillióan látták Madridtól Szingapúrig, Isztambulon át egészen Tel Aviv-ig, ötvözi a hagyományos művészetet, a multimédia technológiát és a zenére koreografált, gondosan megrendezett látványt.
Hogyan befolyásolja a fogyasztói életmód a személyiség fejlődését? - a műtárgy.com ajánlata
Sziládi Mónika, New Yorkban élő magyar fotóművész képein azt kutatja, hogy hogyan befolyásolja a fogyasztói életmód a személyiség fejlődését. Tekintse meg a
műtárgy.com aktuális ajánlatát.
Hova tűnt Einstein agya?
Temérdek szenzációhajhász hír jelent meg azzal kapcsolatban, hogy mi történt Einstein agyával halála után. Egyesek szerint a nemes szervet ellopták, azonban ez nem teljesen igaz. Az viszont igaz, hogy a tudós agyát nem kezelték elegendő óvatossággal, és mivel több száz darabkára szeletelgették és ezek a darabkák kézről-kézre jártak, valószínűleg erre az esetre is érvénye a mondás, mely szerint sok bába között elvész a gyerek…
Folyosórendszert fedeztek fel Hadrianus császár villája alatt
Több kilométer hosszú folyosórendszer húzódott Hadrianus császár villája alatt a Róma közeli Tivoliban, az ókori Tiburban. A régészek szerint a földalatti folyosókon keresztül érkeztek az áruk és rabszolgák a császári palotába.
Mennyit költenek és kik a legnagyobb műgyűjtők?
Százra-százötvenre becsülik azoknak a műgyűjtőknek a számát, akik a több tízmilliós alkotásokért is versenyben lehetnek a műtárgypiacon - írja a műtárgy.com a Forbes magazin és az ARTnews alapján.
A szecsuáni bors megérint
A szecsuáni borsról, az ázsiai konyha széles körben használt fűszeréről megállapította a University College London kutatógárdája, hogy képes az agyban az érintés érzetét kelteni. Kémiailag aktiválja az érintés idegrostokat az ajkakon és a nyelven, és másodpercenként 50 érzetet közvetít az agyba.
Beteg uralkodók
Szörnyeteg, zsarnok, púpos, elsorvadt karú: kevéssé hízelgő kép alakult ki III. Richard angol királyról – akiről az egyetlen fennmarad képet ráadásul halála után festették –, aki a történészek szerint a Tudor-kori propaganda áldozata lett.