életstílus
NASA: tilos a harc és a szemetelés a Holdon
Az amerikai űrhivatal kedden hozta nyilvánosságra új irányelveit az Artemis holdraszállási programmal kapcsolatban.
A világ legdrágább könyve egy Shakespeare-kötet
Csaknem tízmillió dollárral a világ legdrágábban elárverezett irodalmi műve lett Shakespeare első gyűjteményes kötetének (fóliójának) egy példánya, amelyet 9,97 millió dollárért, átszámítva kereken hárommilliárd forintért vásárolt meg egy névtelenséget kérő vevő szerdán a Christie’s aukciósház New York-i árverésén.
Mégis felépül a szuperkórház Újbudán
A tervek szerint 2022 tavaszán indul a szuperkórház, azaz a Dél-budai Centrumkórház építése a XI. kerületben. A kizárólag egyágyas szobákból álló létesítményt várhatóan 2026 adják át.
David Attenborough: Egy élet a bolygónkon – kritika
David Attenborough: Egy élet a bolygónkon (David Attenborough: A Life on Our Planet), rendező: Alastair Fothergill, Jonathan Hughes, Keith Scholey, szereplők: Sir David Attenborough, angol életrajzi film, dokumentumfilm, 83 perc, 2020 (7)
Egyetlen turistának nyitották meg a Machu Picchu romjait
A japán férfi hét hónapot várt a járvány miatt, hogy bejusson az inka romvárosba – most sikerült.
Ezek az év természetfotói 2020-ban
A Londoni Természettudományi Múzeum által szervezet Az év természetfotósa pályázat a legrangosabb ilyen tematikájú verseny.
Akár egy kamaszfiú szobájában: ágy alól kerültek elő egy festő erotikus rajzai
Egy brit színházi tervező ágya alól kerültek elő Duncan Grant, az 1950-es évek egyik leghíresebb brit festőjének kétmillió fontot (785 millió forint) érő, kalandos sorsú erotikus rajzai.
Egy bikini, ami 153 millió forintot érhet egy lelkes rajongónak
Ursula Andress világhírű James Bond-bikinije kalapács alá kerül.
A rajongók imádni fogják, a kritikusok a földbe döngölik Woody Allen életrajzát
Memoárt, életrajzi kötetet írt Woody Allen, a szokásos öniróniával nézett végig az életén. Azt is bevallotta, hogy mi az, amit másképpen csinálna.
Hogyan védhető a magánszféra a drónokkal szemben?
Nem kell ahhoz celebritásnak lenned, hogy óvni akard a magánéleted. Az egyre többfelé repkedő drónok úgy készíthetnek fényképet rólad és az otthonodról, hogy nem kérik a beleegyezésedet. Mutatjuk, mit tehetsz ellenük.
Az év végéig hetente új emeletes vonat érkezik a MÁV-Starthoz
A Stadler az év végéig hetente ad át a MÁV-Startnak egy-egy emeletes motorvonatot – mondta el lapunknak a cég vezérigazgatója. Dunai Zoltán arról is beszélt, hogy a svájci vállalkozás növeli magyarországi gyártó- és karbantartó-kapacitásait, valamint létszámát azért, hogy a magyar nemzeti vasút akkumulátoros villany-hibrid, valamint a MÁV–HÉV járműtenderén több mint ötvenszázalékos magyar hányaddal rendelkező járművekkel pályázhasson.
A „svéd csalogány”, akiért megőrült a romantika korának operaközönsége
A 19. század első felének egyik legünnepeltebb énekesnőjének élete igazi tündérmese. Johanna (Jenny) Lind mélyszegénységben nőtt fel, és egyik pillanatról a másikra vált ünnepelt sztárrá, kora megkerülhetetlen ikonjává. Kétszáz éve született a svéd csalogány.
Hatvan évvel ezelőtt jelentek meg a Volga taxik a pesti utcán
A budapesti taxiszolgáltatást az 1950-es években kizárólag a fővárosi tulajdonú Főtaxi végezte. A vállalatnak aránylag kevés, de nagyon sokféle autója volt. Az új évtized elején, 1960-ban a Szovjetuniótól új kocsikat vásároltak, amelyekről azt gondolták, hogy idővel ez lehet a fővárosi taxik alaptípusa. A Volga M21-nek végül nem sikerült ezt a szerepet betöltenie, tíz évvel később egy másik orosz autó lepte el a fővárosi utakat: a Zsiguli.