Megújult külsővel az orvostudomány szolgálatában!
Babits Mihály szerint így tavasszal még „A fázós öreg föld is új ruhájára vár”. A tavaszi újjászületés jegyében örömmel jelentjük, hogy portálunk is új ruhát öltött magára:
Babits Mihály szerint így tavasszal még „A fázós öreg föld is új ruhájára vár”. A tavaszi újjászületés jegyében örömmel jelentjük, hogy portálunk is új ruhát öltött magára:
A migrén a betegek életminőségét jelentősen befolyásoló, klinikailag hányingerrel, photo- és phonophobiával kísért, fejfájásos rohamokkal jellemezhető kórkép. Kezelésében megkülönböztetünk rohamoldó és megelőző terápiát.
A hosszú-távú glükokortikoid kezelés jelentős mellékhatásokkal hozható összefüggésbe, ideértve a hypertoniát, hiperglikémiát, obesitast, dyslipidaemiat, a fertőzések emelkedett számát és egyéb szövődményeket.
A terhesség alatt szövődményeket okozhat és a fejlődő magzat és az újszülött esetében súlyos problémákhoz vezethet az illegális szerek (különösen az opioidok) használata a várandósság idején.
A 2019-es koronavírus (COVID-19) megbetegedésben szenvedő, eltérő klinikai tüneteket mutató betegek CT vizsgálati eredményeinek elemzése.
Olaszország volt az egyik leginkább érintett ország és itt rendkívüli korlátozó intézkedések kerültek bevezetésre. Ráadásul számos egészségügyi dolgozó is érintett volt, ez a helyzet jelentős erőfeszítéseket követelt minden orvostól és ápolótól. A bőrgyógyász szakorvosok is a frontvonalra kerültek.
A Marfan-szindróma (MFS) egy ritka kötőszöveti rendellenesség, ami a fibrillin-1 gén hibájának tulajdonítható. A Marfan-szindróma esetében az aorta aneurysmák és disszekciók gyakori morbiditási és mortalitási oknak számítanak.
Az immunrendszer válaszreakcióit befolyásoló tocilizumab nevű gyógyszer hatékonynak bizonyult a súlyos állapotban lévő koronavírus-fertőzöttek esetében egy egyelőre még nem publikált francia tanulmány szerint, amelynek eredményeit a párizsi közkórházak igazgatósága (AP-HP) ugyanakkor közzétette.
A súlyos akut légzőszervi szindróma koronavírus 2 (SARS-CoV-2) által okozott 2019-es koronavírus megbetegedés (COVID-19) kezelésére számos vizsgálatot terveztek a hatékony terápiás rezsimének meghatározása céljából.
Az emberi szervezet folyamatosan változik, fejlődik, amit megfelelő táplálkozással nagymértékben segíthetünk. Jelenleg a változás életünk minden területén jelen van. A változások általában tőlünk teljesen függetlenül, általunk nem irányítható módon következnek be, amilyen a COVID-19 világjárvány is. Mivel irányítani egyénileg nem tudjuk, a legfontosabb, hogy megfelelően reagáljunk a körülményekre.
Reagila élettörténetek
Kevesebb antibiotikum áll rendelkezésre a rezisztens baktériumok okozta fertőzések kezelésére, így fennáll annak lehetősége, hogy ismét az antibiotikumok előtti korszakba lépünk. Folyamatban van alternatív stratégiák vizsgálata.
A csípőtáji törés kockázata az Egyesült Királyságban egy populáció alapú kohorszban nagyobb volt azoknál a betegeknél, akiket krónikus, nem daganatos fájdalom csillapítás céljából tramadollal kezeltek, mint azoknál, akik esetében más gyakran használt non-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszereket (NSAID) alkalmaztak.
Az első randomizált vizsgálat, amelyben összehasonlításra került egy direkt orális antikoaguláns (DOAC) a warfarinnal biológiai szívbillentyű protézis sebészeti beültetését követően, arra engedett következtetni, hogy az edoxaban nem rosszabb (noninferior) a K vitamin antagonistákhoz képest.